Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Interreg Polska Saksonia logo

logo wybory banner

    W dniu 6 grudnia 2017 r. Rada Rodziców wspólnie z Gronem Pedagogicznym Szkoły Podstawowej w Ruszowie zorganizowała „Spotkanie z Mikołajem” dla wszystkich uczniów naszej szkoły oraz tych najmłodszych, którzy do szkoły jeszcze nie chodzą. Wzorem roku ubiegłego sala gimnastyczna zamieniła się w piękny bajkowo- świąteczny teren, gdzie każdy  z przybyłych mógł znaleźć coś dla siebie. Najważniejsze w tym dniu były wszystkie dzieci
i dla nich głównie został przygotowany program. Czas oczekiwania na św. Mikołaja był wypełniony po brzegi: od profesjonalnych występów dzieci z Domu Kultury w Ruszowie, przygotowanych przez Panią Anię Jagiełło, po występy dzieci KARAOKE i cyrku O`BIMBOLANDO. W międzyczasie można było zjeść: świeżutkie pierogi, uszka i  gofry od Pań ze Stowarzyszenia „Moja Wieś Jagodzin”; pyszne ciasto upieczone przez rodziców; wypić  lub zjeść belgijską czekoladę przygotowywaną przez Pana Aleksandra Piturę. Dookoła Sali był rozstawiony Kiermasz Świąteczny, obsługiwany i przygotowany przez rodziców, nauczycieli i uczniów. Dzieci mogły pogłaskać i przytulić zwierzęta w pięknej zagrodzie: kucyki, konie, lamy, ozdobne kury i króliki. Aż wreszcie nadszedł ten moment: do Sali przybył Św. Mikołaj (przywieziony przez wóz strażacki) w asyście małych elfów i tych dużych (sołtysów: Jagodzina i Kościelnej Wsi). Okazało się, że wszystkie dzieci w tym dniu były grzeczne i otrzymały prezent!

   W organizację „Spotkania z Mikołajem” włączyło się bardzo dużo osób, nie sposób ich wszystkich wymienić z imienia i nazwiska. Każda pomoc i pomysł był jednakowo ważny. Jednak pozwolą Państwo, że wymienię niektórych, zwłaszcza tych, którzy zawsze chętnie pomagają naszej szkole: Pan Stanisław Mikołajczyk- Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec; Pan Mariusz Wieczorek- Wicestarosta Zgorzelecki; Panie ze Stowarzyszenia „Moja Wieś Jagodzin”; Pani Anna Jagiełło; Państwo Natalia i Jan Bodzianni; Pan Janusz Droś; OSP Ruszów; Nadleśnictwo Ruszów i Węgliniec; Ks. Piotr Mianowski; Sołtysi: Pan Zbigniew Zawadzki, Pani Maria Fedyczkowska i Pan Mirosław Koza- serdecznie im za to dziękujemy!

   Chciałabym również i przede wszystkim serdecznie podziękować: radzie rodziców
(i wszystkim rodzicom, którzy włączyli się do pomocy); gronu nauczycielskiemu; pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom.

Dochód z imprezy to kwota: 7687 zł, która w całości zostanie przeznaczona na remont
i wyposażenie Biblioteki Szkolnej.

Informuję również, iż Kiermasz Świąteczny jeszcze trwa do 20 grudnia 2017 r. Wszystkie piękne ozdoby są do nabycia na parterze szkoły podstawowej w godzinach od 800 do 1430- ZAPRASZAMY!

                                                                                                                   Irena Droś

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1