Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

Nadchodzące wydarzenia

Tłusty czwartek
28 Lut 2019
00:00
Dzień Teściowej
05 Mar 2019
00:00
Dzień kobiet
08 Mar 2019
00:00
Dzień Sołtysa
11 Mar 2019
00:00
Odsłon artykułów:
3012523

przekształcenie1

    Rak płuc to jeden z najgroźniejszych nowotworów, na który narażeni sią przede wszystkim palacze. Dlatego to w szczególności oni powinni pamiętać o regularnym wykonywaniu badań płuc. Badanie będzie można bezpłatnie wykonać w centrach diagnostycznych Affidea w Legnicy i w Wałbrzychu.

    Lekarze alarmują, że bardzo wiele osób chorych na raka płuc trafia do nich zdecydowanie za późno, bo tylko wykrycie go i rozpoczęcie leczenia już we wczesnym stadium daje szanse na pokonanie choroby. To nie takie proste, bo początkowo ten rodzaj nowotworu potrafi przez długi czas rozwijać się bez charakterystycznych objawów. – Właśnie dlatego nawet tych palaczy, którzy czują się świetnie, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań tomografem komputerowym w kierunku wykrywania raka płuc, które na terenie województwa dolnośląskiego realizujemy od 20 sierpnia w ramach „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych” w naszych placówkach w Legnicy i w Wałbrzychu  – mówi dr Jacek Filarski z centrum diagnostycznego Affidea. – Tomografia komputerowa klatki piersiowej jest obecnie najdokładniejszym badaniem pozwalającym na ocenę stanu płuc i śródpiersia. Jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna – dodaje.

    W województwie dolnośląskim z bezpłatnej tomografii komputerowej klatki piersiowej mogą skorzystać mieszkańcy powiatu górowskiego, zgorzeleckiego, bolesławickiego, dzierżoniowskiego oraz m. Jelenia Góra i m. Wałbrzych, którzy:

  • są w wieku 50-70 lat,
  • palą bądź palili minimum jedną paczkę papierosów (bądź innych produktów tytoniowych) dziennie od co najmniej 20 lat.

    Badania będą realizowane w centrach Affidea Legnica przy ul. Murarskiej 2 oraz Affidea Wałbrzych przy ul. A. Sokołowskiego 4 (teren Szpitala dra A. Sokołowskiego) od 20 sierpnia do 19 grudnia 2018 r. bądź do wyczerpania puli miejsc. Osoby chcące poddać się badaniu tomografii komputerowej klatki piersiowej, mogą już teraz się na nią zapisać telefonicznie pod numerem 22 44 11 106, od poniedziałku do piątku w godz. 07:00-20:00, a w sobotę i niedzielę w godz. 08:00-19:00. Do jej wykonania niezbędne jest skierowanie (będzie można je również otrzymać od lekarza specjalisty na miejscu – w placówce Affidea).

Affidea plakat